Bilety

Sprawdź ceny biletów dostępnych na najbliższe koncerty. Więcej

Program ODAzG 2018

 

Sprawdź program najbliższych koncertów. Więcej

Przegląd kapel

 

Zgłoś swoją kapelę na IX Przegląd Kapel Gitarowych!Więcej

Klub

Po koncercie odwiedź nas w klubie. Zapraszamy! Więcej

Smaller Default Larger

XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

Mosińskie Towarzystwo Gitarowe i Mosiński Ośrodek Kultury zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie.

Organizowana po raz dwunasty impreza posiada wyjątkową rangę oraz ugruntowaną pozycję na muzycznej mapie Polski. Wydarzenie zostało tak zaaranżowane, aby stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki.

Program koncertów:

13 kwietnia 2018 r., od godz. 19:00

STANISŁAW SOYKA TRIO

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, wokalista jazzowy, pianista, kompozytor. Artysta tworzy wyjątkowe projekty muzyczne i koncertuje z wieloma wybitnymi muzykami z Polski i z zagranicy. Podczas koncertu w Mosinie Stanisław Soyka wystąpi w Trio wraz z Przemysławem Gregerem /gitara, gitara akustyczna/ oraz Jakubem Sojką /perkusja/.

DAWID KOSTKA TRIO feat. PAWEŁ KACZMARCZYK

Przygotowywany, festiwalowy  koncert specjalny ma zaprezentować i promować młodych ale już wybitnych muzyków. Wystarczy zaledwie kilka utworów by zaistniała najważniejsze dla obecnych relacja: wspólnego tworzenia, zabawy, ekspresji i artystycznego poszanowana dla wielkiej, jazzowej tradycji. Gitarzysta Dawid Kostka staje się najdoskonalszym ambasadorem poznańskiego i polskiego jazzu. Paweł Kaczmarczyk - pianista jazzowy i kompozytor. Na koncie ma kilka świetnie przyjętych albumów, dwie nominacje do Fryderyków, nagrody oraz liczne tytuły artysty i płyty roku. Gra regularnie na całym świecie, a jego nazwisko często przywoływane jest przez zagraniczne media. Muzycy w Mosinie wraz ze znakomitym kontrabasistą Damianem Kostką oraz intuicyjnym perkusistą Mateuszem Brzostkowskim.

 

14 kwietnia 2018 r., od godz. 20:00

Specjalna edycja koncertu EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) z udziałem Michała Urbaniaka oraz brytyjskiego muzyka TENDERLONIOUSA.

Michał Urbaniak - wybitny polski muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie.

Tenderlonious – brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym.

Jako jednego z swoich ulubionych trębaczy wymienia Tomasza Stańkę, którego album „Litania” obok kultowego „Astigmatic” Krzysztofa Komedy stawia wśród najlepszych krążków jazzowych.

EABS /Elektro Acoustic Beat Session/ - twórczość zespołu to ukłon w stronę klasyki sprzed kilkudziesięciu lat wraz z nowym brzmieniem muzyki współczesnej, który tworzy zupełnie nową jakość. Zespół okrzyknięty muzyczną rewelacją 2017 roku.

Płyta pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcona jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzycznych.

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr – klawisze, syntezatory, wokal

Marcin Rak – perkusja

Wojto Monteur – gitara elektryczna

Paweł Stachowiak – gitara basowa

Piotr Skorupski – gramofony

Olaf Węgier – saksofon

Jakub Kurek – trąbka

 

Bilety dostępne na www.bilety24.pl oraz w MOK Mosina

 

Organizatorzy

 

Patronat Honorowy

  
 
  
 Burmistrz Gminy Mosina
Jerzy Ryś
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

WSPARCIE FINANSOWE

 

 

 

 

 

 

 

Patroni Medialni

 

 

 

 

 

 

Partnerzy