MOSINA PEŁNA MUZYKI 2014

Opublikowano: poniedziałek, 03, marzec 2014 11:16

MOSINA PEŁNA MUZYKI

4 – 6 KWIETNIA 2014 r.  

          Tradycyjnie w kwietniu zapraszamy na kolejną, już VIII edycję Ogólnopolskich Dni Artystycznych z Gitarą. Impreza przez lata niezmiennie utrzymuje status unikatowego wydarzenia w skali kraju, o wysokim poziomie artystycznym. Jest nazywana świętem muzyki, gdyż artystyczna atmosfera przyciąga do Mosiny gitarzystów i wielbicieli muzyki z całej Polski. Zasadnicza ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie różnych stylów muzycznych związanych z gitarą. Repertuarowa różnorodność dowodzi, że muzyka gitarowa nie zna stylistycznych granic.

Dni Artystyczne z Gitarą to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim różnorodne zajęcia warsztatowe, wystawy, prezentacje, spotkania autorskie, prezentacje filmów oraz jam session w Klubie Festiwalowym.

W programie między innymi:

- INAUGURACJA zaplanowana w klimacie polskiego jazzu. Spotkanie autorskie z Dionizym Piątkowskim, czołowym polskim autorytetem w dziedzinie jazzu, dotyczyć będzie nowej publikacji na temat Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Współautor  „Czasu Komedy” będzie również podpisywał swój album wzbogacony płytą z muzyką Sekstetu Komedy. Jerzy Reich, znawca polskiej muzyki jazzowej oraz posiadacz wspaniałych zbiorów dotyczących tego tematu, przygotował wystawę „Z mojego archiwum polskiego jazzu”.     

- KONCERTY tradycyjnie różnorodne, prezentujące sylwetki oraz dokonania najwybitniejszych polskich muzyków.

Myslovitz  powszechnie uznawany za jeden z najważniejszych zespołów w polskiej muzyce. Ustanowił swoistą cenzurę – po nim w ambitnej muzyce gitarowej już nikomu nie udało się w Polsce osiągnąć tak znaczącego sukcesu.

„Zawirowania” spowodowane odejściem Artura Rojka paradoksalnie przyniosły wzmocnienie siły wyrazu pozostałych członków zespołu i nowy, świeży powiew twórczości udokumentowany płytą 1.577.  


Lech Janerka z zespołem. Swoją oryginalną twórczością wywarł ogromny wpływ na rozwój polskiej muzyki.W latach 80. wzbogacił historię rodzimej zimnej fali krążkiem Klausa Mitffocha, przez wielu uważanym za najlepszą polską płytę wszech czasów. Kultem otoczony jest też pierwszy solowy krążek Janerki "Historie podwodne". Lech Janerka jest twórcą dla którego warstwa tekstowa jest istotną, jeśli nie kluczową, częścią utworu, dlatego śpiewając od wielu  lat o sprawach ważnych unika banału, a słowa piosenek przeobraża w zajmujące opowieści.

 

Koncert Specjalny - już po raz drugi na potrzeby mosińskiej imprezy organizatorzy zapraszają wybitnych polskich muzyków, którzy specjalnie na nas tworzą oryginalny i niepowtarzalny projekt. Podwójna zaleta: wybitne postacie na scenie oraz niepowtarzalny koncert do usłyszenia tylko na scenie w ….. Mosinie: 

Marek Raduli - jeden z najlepszych  polskich gitarzystów rockowych i jazzowych

Jacek Jaguś – wielokrotnie wybierany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym

Bartosz Łęczycki - jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie.

Tomasz Grabowy - jest jednym z najlepszych polskich basistów, kojarzy się z jazzem elektrycznym i fusion.

Grzegorz Grzyb – perkusista, znany jest ze współpracy z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi

 

Whitewater – polsko-brytyjski zespół rockowy z charyzmatycznym Jasonem Barwickiem w składzie. Zaprezentują swoje muzyczne oblicze w Klubie Festiwalowym.

 

- WARSZTATY to najważniejsza edukacyjna forma podczas Dni Artystycznych z Gitarą. Młodzi utalentowani muzycy przybywają do Mosiny z całej Polski na spotkanie z wybitnymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach. Program warsztatów jest tak przygotowany, że uczestniczyć w nich mogą całe zespoły, uzyskując często zasadniczą wiedzę, pozwalającą dokonać najważniejszych wyborów w karierze.

Grażyna Łobaszewska zaprasza wszystkich utalentowanych wokalnie do udziału w specjalistycznych warsztatach. To wielka gratka dla miłośników muzyki. Grażyna Łobaszewska jest bowiem jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowo-rockowych.

Marek Raduli – jest nie tylko wspaniałym gitarzysta ale też wybitnym nauczycielem. Uczestnicy jego warsztatów cenią różnorodność zdobywanej wiedzy. Nie tylko wskazuje drogę jak być bardzo dobrym gitarzystą ale przede wszystkim daje cenne wskazówki dla całych zespołów jak posiadane umiejętności techniczne i pasje muzyczne przenieść na wizerunek sceniczny.

Jacek Jaguś, Tomasz Grabowy i Grzegorz Grzyb zapraszają uczestników warsztatów na specjalistyczne konsultacje.

Doniosłym zakończeniem spotkań z mistrzami  będzie Koncert Finałowy  z udziałem tegorocznych uczestników warsztatów.

Ponadto organizatorzy przygotowują wiele ciekawych form uzupełniających, które prezentowane będą w Klubie Festiwalowy. Pokazy filmów dokumentalnych, prezentacje sprzętu muzycznego oraz tradycyjne jam session również z gwiazdami imprezy.

 

Przypominamy, że Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitara to niekomercyjne przedsięwzięcie, tworzone przez Mosiński Ośrodek Kultury oraz Mosińskie Towarzystwo Gitarowe – skupiające pasjonatów gitary i ludzi, którzy z przyjemnością poświęcają swój czas na tworzenie jedynej w swoim rodzaju imprezy w Wielkopolsce.

 

BILETY do nabycia w Mosińskim Ośrodku Kultury, CIM Poznań oraz na stronie www.bilety24.pl

Szczegółowe informacje o imprezie: www.gitaramosina.pl  

 

Zapraszamy

Mosińskie Towarzystwo Gitarowe

Mosiński Ośrodek Kultury